Ienākt

 

!!! Datu ziņošana Izlietoto bateriju vākšnas konkursā "Tīrai Latvijai!" ir beigusies!
Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzu rakstīt: konkurss@zalajosta.lv vai  ilze.liepa@zalajosta.lv

 

 

 

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, 2017./2018. mācību gads

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2017./2018. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

Konkursa nolikums

Konkursa plakāts (JPG)

Konkursa plakāts (PDF)

Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss izglītības iestādēm kļuvis par ikgadēju tradīciju, ar kuras palīdzību “Zaļā josta” īsteno videi kaitīgu preču reģenerāciju. Šajā mācību gadā konkurss divpadsmito gadu pēc kārtas apvieno bērnus un jauniešus, palīdzot visiem piedalīties tīras Latvijas vides veidošanā un vērtīgu resursu taupīšanā. Turklāt konkursa laikā bērni mācās izprast izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi, iepazīst bateriju pārstrādes gaitu un savām acīm ierauga, cik daudz šo videi kaitīgo atkritumu katrs no mums ik gadu rada.

Pieteikšanās konkursam
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2017.gada 31.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu uzņēmuma “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Izlietoto bateriju vākšanas konkurss” izveidotajā konkursa ELEKTRONISKAJĀ DATU BĀZĒ.
Konkursā aicinātas pieteikties Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes, vispārējās izglītības iestādes, interešu izglītības iestādes un profesionālās izglītības iestādes.

Bateriju vākšana un uzskaite
Konkursa ietvaros drīkst vākt un pārstrādei nodot tikai izlietotas baterijas un akumulatorus, kas vairs nav derīgi lietošanā. Baterijas vākt iespējams līdz 2018.gada 28.februārim. Līdz tam laikam konkursa datu bāzē jāreģistrē izglītības iestādes savāktais izlietoto bateriju daudzums, kā arī jānorāda aktīvākais bateriju individuālais vācējs.

Uzvarētāju noteikšana un apbalvošana
Konkursa uzvarētājus noteiks gan pēc savāktā izlietoto bateriju apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni, gan pēc kopējā izglītības iestādes savāktā bateriju apjoma.
Konkursa rezultāti tiks apkopti un paziņoti 2018.gada 8.maijā, noskaidrojot, kuri konkursa dalībnieki saņems balvas no “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem – naudas balvas 400 EUR, 300 EUR un 200 EUR vērtībā. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus – aktīvākos izlietoto bateriju vācējus.
2018.gada maijā norisināsies konkursa uzvarētāju apbalvošana par kuras norisi un vietu tiks paziņots vēlāk.

Papildu informācija:
Ilze Liepa-Balode, “Zaļā josta”, e-pasts: konkurss@zalajosta.lv; tālr.: 67808112; mob.tālr.: 27042534

Paldies konkursa galvenajiem atbalstītājiem!